wtorek 25 kwietnia, 9:00

Serdecznie zapraszamy na 14 Rajd Gdańsk Baltic Cup

Już w maju ponownie najlepsi polscy rajdowcy zawitają na Pomorze podczas 2 Rundy Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2017 oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza.

Organizowany przez Sopockie Stowarzyszenie Sportowe Automobilklub ORSKI 14 Rajd Gdańsk Baltic Cup odbędzie się w dniach 26-28 maja 2017 r. podczas Dni Gdańska. Baza rajdu będzie zorganizowana w Centrum Gdańska przy Europejskim Centrum Solidarności, gdzie atrakcją dla kibiców będzie Miasteczko Rajdowe z Parkiem Serwisowym samochodów rajdowych oraz imprezy towarzyszące.

Ceremonia uroczystej prezentacji załóg oraz startu honorowego rajdu odbędzie się w piątek 26 maja o godz. 17.00 na Targu Węglowym. Od godziny 16.20 załogi pojawią się na Targu Węglowym, gdzie będzie możliwość spotkania mistrzów kierownicy.. W sobotę 27 maja nastąpi start do rajdu, po którym zawodnicy dwukrotnie pokonają trasę z trzema Odcinkami Specjalnymi w rejonie Gdańska, Kolbud, Przywidza i Starogardu Gdańskiego, gdzie w Owidzu pod Starogardem Gdańskim będzie zorganizowana Strefa Serwisowa i Park Zamknięty z wieloma atrakcjami, podczas którego zawodnicy spotkają się z fanami sportu samochodowego i mieszkańcami Kociewia. W niedzielę 28 maja załogi wyruszą na Odcinki Specjalne zlokalizowane na pięknych terenach Szwajcarii Kaszubskiej w okolicach Kartuz, Przodkowa, Szemudu, Luzina i Wejherowa, gdzie dzięki zabiegom P. Wójta w Szemudzie zorganizowana będzie Strefa Serwisowa z atrakcjami dla mieszkańców oraz możliwością spotkania się z czołowymi, polskimi kierowcami rajdowymi, a także Strefa Kibica w nieodległym Przetoczynie dająca możliwość podziwiania zawodników w akcji.

Meta, wręczenie pucharów i uroczystość zakończenia rajdu odbędzie się w Centrum Gdańska przy ECS-ie 28 maja o godzinie 15:30. Automobilklub we wszystkich działaniach ściśle współpracuje z niezwykle pomocnymi i otwartymi lokalnymi władzami samorządowymi Pomorza. Nasz rajd zabezpiecza kilkuset strażaków OSP, którzy od lat odpowiedzialnie wykonują swoje zadania i tej „Soli Ziem Pomorskich” zazdrości nam cała Polska.

Nasze imprezy samochodowe to nie tylko niezwykłe spotkania i sportowe przeżycia społeczności lokalnej i tysięcy kibiców z całej Polski, ale również imprezy szeroko promujące motoryzację (parady, wystawy pojazdów sportowych, zabytkowych, ratowniczych oraz spotkania z Mistrzami Kierownicy), przede wszystkim promujące bezpieczeństwo ruchu drogowego. Akcja „Bezpieczny Gdańsk, Bezpieczne Pomorze” to propozycje szkoleń w Akademi Bezpiecznej Jazdy, organizowane mobilne miasteczka ruchu drogowego dla dzieci, a także szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pokazy ratownictwa drogowego.

Zapraszam wszystkich Państwa do odpowiedzialnego kibicowania i podziwiania czołowych polskich zawodników ścigających się na pięknych drogach Kociewia i Szwajcarii Kaszubskiej po których przebiegać będą odcinki specjalne naszego Rajdu.

"Zapraszając drogich Pomorzan, ufam, że zawody przebiegną bezpiecznie, a zawodnicy i kibice powrócą do nas w roliturystów odwiedzających bogaty w zabytki Gdańsk, urokliwe tereny Kaszub i Kociewia, spotykając zawsze otwartych i przyjaznych turystom mieszkańców."

Lesław Orski - Dyrektor rajdu