Aktualności

sobota 28 maja, 19:00

Nivette zwycięża w 14. Rajdzie Gdańsk Baltic Cup

Niedziela była ostatnim dniem drugiej rundy Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski rozgrywanej na nawierzchni szutrowej. To był piękny dzień dla wszystkich załóg, którym udało się zameldować na mecie w Gdańsku. Pierwszą pętlę, z dwoma odcinkami specjalnymi Szemud i Kartuzy najszybciej pokonała załoga Filip Nivette i Kamil Heller powiększając przewagę nad drugim Dominykasem Butvilasem w generalce do 41,6 sekundy. Trzecią pozycję utrzymał Bryan Bou*er, który zbliżył się do drugiego Litwina na 7,7 sekundy. Druga pętla miała zadecydować o miejscach na podium. Kierowca Skody Fabii R5 Filip Nivette, jak się później okazało, nie dał sobie odebrać pierwszego miejsca. W 14. Rajdzie Gdańsk Baltic Cup kierowca z Warszawy wygrał 8 z 9 rozegranych prób. Na swoje konto zapisał też dodatkowe punkty za Power Stage. Łącznie w Gdańsku Filip Nivette zdobył 28 pkt. i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. - Komplet punktów zebrany. Plan został zrealizowany w 100 procentach. Wygrany Power Stage mimo asekuracyjnej jazdy z dwoma zapasami. Jechaliśmy czysto i to wystarczyło by po raz drugi zdobyć Bałtyk – komentował swoją wygraną Nivette.

Drugie miejsce obronił Dominykas Butvilas zdobywając w Gdańsku 19 punktów. Po dopisaniu ich do łącznej klasyfikacji Litwin przesunął się w klasyfikacji generalnej Inter Cars RSMP na drugie miejsce. - Dogonić Filipa było bardzo ciężko. Nie mieliśmy żadnych problemów i jestem bardzo szczęśliwy. Nie pamiętam sytuacji, kiedy litewski kierowca był w Polsce na drugim miejscu – opowiadał na mecie Butvilas.

Trzecie miejsce dla wracającego do rywalizacji na polskich odcinkach specjalnych Bryana Bouffier, który jechał z nowym pilotem Gilbertem Dini. Ford Fiesta Proto tym razem nie miał szans z bardzo dobrze dysponowaną konkurencją. Francuz do swojego dorobku dopisał 15 pkt. - Po długiej nieobecności jestem zadowolony z wyniku. Bardzo dobrze być ponownie na podium – opowiadał Bouffier.

Uroczystość wręczenia pamiątkowych pucharów miała miejsce przy Europejskim Centrum Solidarności. Dodatkowe puchary za wygrany Power Stage (OS Kartuzy 2) ufundowane przez RMF MAXXX zdobyli Filip Nivette i Kamil Heller. Nagrodę publiczności za najdłuższy skok otrzymała załoga Marcin Gagacki z pilotem Marcinem Bilskim w Skodzie Fabia R5.

W dwóch rundach Inter Cars RSMP rozegrano 21 odcinków specjalnych z których aż 17 wygrał Filip Nivette. Dwa odcinki padły łupem Zbigniewa Gabrysia, a po jednym na swoim koncie zapisali Marcin Gagacki i Bryan Bouffier.

Punkty za Power Stage (OS Kartuzy 2):

1.Filip Nivette 3 pkt.

2.Dominykas Butvilas 2 pkt.

3.Jarosław Kołtun 1 pkt.

Klasyfikacja generalna 14. Rajdu Gdańsk Baltic Cup:

1.Filip Nivette/Kamil Heller Skoda Fabia R5 1:01:16

2.Dominykas Butvilas/Renatas Vaitkevicius Skoda Fabia R5 +52,3 sek.

3.Bryan Bouffier/Gilbert Dini Ford Fiesta Proto +1:19,1

Klasyfikacja generalna Inter Cars RSMP:

1.Filip Nivette 56 pkt.

2.Dominykas Butvilas 29 pkt.

3.Tomasz Kasperczyk 27 pkt.

piątek 28 maja, 08:00

Wideo z Drugiego Etapu 14. RGBC

Zapraszamy do obejrzenia Filmu z Drugiego Etapu 14. RGBC - ZOBACZ FILM

sobota 28 maja, 08:00

Niedziela w 14. RGBC

Witamy w niedzielny poranek. Przed nami ostatni dzień rywalizacji w 14. Rajdzie Gdańsk Baltic Cup. Załogi mają do pokonania 4 odcinki specjalne. Rozpoczynamy o 9.40 startem do odcinka Szemud (14,36 km), a następnie przenosimy się na próbę Kartuzy (13,00 km). Druga pętla rozpocznie się o 12.45, a zakończy ją Power Stage Kartuzy 2, który wystartuje o 13.45. Przypominamy o strefie kibica zlokalizowanej na odcinku Kartuzy w Przetoczynie. To właśnie w tym miejscu odbędzie się pomiar długości skoków samochodów rajdowych. Trzymamy kciuki za długie i bezpieczne loty. Do zobaczenia na odcinkach specjalnych i na mecie rajdu, która jest przewidziana na godzinę 15.30 przy Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku

piątek 28 maja, 08:00

Wideo z Sobotniej Rywalizacji w 14. RGBC

Wymagające odcinki specjalne, unoszący się kurz, wysoka temperatura i dużo emocji to wszystko w filmie podsumowującym sobotnie zmagania w 14. Rajdzie Gdańsk Baltic Cup. Zapraszamy do oglądania. - ZOBACZ FILM

sobota 27 maja, 22:00

Sobota dla Filipa Nivette i Kamila Hellera

Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła wszystkim załogom, które wystartowały pierwszego dnia w Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski 14. Rajdzie Gdańsk Baltic Cup. Jedyna szutrowa runda w kalendarzu RSMP zapowiadała ogromne emocje dla kibiców i wśród zawodników. Od samego początku ton rywalizacji nadawał Filip Nivette i Kamil Heller jadący Skodą Fabią R5. Załoga z numerem startowym 2 wygrała 4 z 5 rozegranych odcinków specjalnych oddając tylko ostatnią próbę Skarszewy 2 trzykrotnemu Mistrzowi Polski Bryanowi Bouffier. Odcinek specjalny Kolbudy 2 został odwołany z powodu wypadku jaki miał miejsce podczas pierwszej sobotniej pętli. Na drugim miejscu umocnił się Dominykas Butvilas, który na koniec dnia traci do Filipa Nivette 13,2 sekundy. - Filip jedzie bardzo szybko.Jutro nowe odcinki specjalne i postaram się zniwelować stratę do niego – mówił podczas ostatniego serwisu Butvilas. Litwin wykazał się dzisiaj dużą rozwagą. Udało mu się uniknąć poważnych błędów na trasie i dlatego zajmuje tak wysokie miejsce. Tymczasem Bryan Bouffier jadący samochodem Ford Fiesta Proto podstawionym przez Stec Rally Rent ze stratą 22,9 sekundy do lidera zajmuje trzecie miejsce.- Na drugiej pętli było dużo lepiej i szybciej. Popełniłem jeden błąd i może straciłem przez to szanse na wygranie 5 odcinka, ale nie jest źle. Nivette jedzie bardzo szybko, ale jutro też jest dzień. Zobaczymy co się wydarzy – opowiadał na zakończenie dnia Bouffier.

Rewelacją w klasie samochodów napędzanych na jedną oś był Kacper Wróblewski, który startując pierwszy raz na szutrowej nawierzchni pozostawił za swoimi plecami Jacka Jureckiego i Tomasza Gryca (wszyscy w samochodach Peugeot 208 VTi). Niestety nie był to udany dzień dla Łukasza Byśkiniewicza, który na 3 odcinku specjalnym wypadł z trasy. Uszkodzenia Opla Adama okazały się na tyle poważne, że nie zobaczymy tej załogi na niedzielnych odcinkach specjalnych.

Po godzinie 19 wszystkie załogi wjechały na 45 minutowy serwis zlokalizowany przy Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Najwięcej, kosmetycznej pracy było przy Skodzie Fabii R5 Filipa Nivette, którą trzeba było ponownie wyposażyć w obydwa zderzaki. W niedzielę na kierowców czekają 4 próby sportowe pokonywane w dwóch pętlach. Ostatni odcinek Kartuzy 2 będzie rozegrany jako Power Stage. Kierowcy, którzy zajmą pierwsze trzy miejsca będą mogli dopisać do swojego dorobku dodatkowe punkty.

Klasyfikacja generalna 14. RGBC po pierwszym dniu:

1.Filip Nivette/Kamil Heller Skoda Fabia R5 29:24.2

2.Dominykas Butvilas/Renatas Vaitkevicius Skoda Fabia R5 +13,2 sek.

3.Bryan Bouffier/ Gilbert Dini Ford Fiesta Proto +22,9 sek.

sobota 27 maja, 19:00

Filip Nivette i Kamil Heller prowadzą w 14. Rajdzie Gdańsk Baltic Cup.

Mimo sporych przeciwności wszystkie próby pierwszej pętli najszybciej pokonała załoga Filip Nivette i Kamil Heller. Ich Skoda Fabia R5 z numerem drugim na serwis w Bąkowie wjeżdżała bez przedniego i tylnego zderzaka. - Jestem zdziwiony, że prowadzimy w rajdzie. Podczas pierwszej pętli byliśmy poza drogą, zgasło nam auto i na dodatek czyścimy trasę dla naszych rywali – mówił pełen emocji Nivette Ze stratą 6,8 sekundy drugie miejsce w stawce zajmuje Dominykas Butvilas. Specjalista od szutrów utrzymuje wysokie tempo wywierając dużą presję na swoich rywali. - To był bezpieczny przejazd. Popełniłem kilka małych błędów. Postaram się ich uniknąć podczas drugiej pętli – opowiadał Butvilas. Trzykrotny Mistrz Polski Bryan Bouffier ze stratą 21,6 sekundy do lidera po pierwszej pętli jest trzeci. - Samochód pracuje bardzo dobrze. Wprowadzimy tylko kilka małych poprawek podczas serwisu Przed rajdem przejechałem 25 kilometrów po szutrze, dlatego nie mogę narzekać. Jak widać samochód jest w jednym kawałku – opowiadał Bryan Bouffier. Wysoka temperatura panująca w rajdowych samochodach nie ułatwiała zadania na trasie o czym przekonywał Krzysztof Oleksowicz. - Pamiętam, że zdarzyło mi się już jechać w wyższych temperaturach. Trzeba po prostu sobie z tym radzić. Ostatni odcinek w pętli to była prawdziwa Finlandia – dodał kierowca jadący w barwach firmy Inter Cars.

W trakcie przejazdu odcinka Kolbudy 1 (pierwszego w porannej pętli) doszło do opuszczenia trasy przez załogę jadącą z numerem 15. W wyniku tego nieszczęśliwego zdarzenia kierowca Mitsubishi Lancera EVO IX Mikołaj Kempa musiał przejść rutynowe badania kontrolne. Tymczasem jego pilot Michał Grudziński został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Jego życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

sobota 27 maja, 08:00

Długi rajdowy dzień przed załogami 14. RGBC!

3 próby pokonywane w dwóch pętlach, łącznie prawie 67 kilometrów prawdziwej rywalizacji - tak wygląda rozkład dzisiejszego dnia dla załóg startujących w 14. Rajdzie Gdańsk Baltic Cup, drugiej rundzie Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Odcinek testowy Bąkowo-Otomin to przedsmak tego co czeka nas w trakcie właściwej rywalizacji, podczas której kierowcy będą walczyć o ułamki sekund. To one zadecydują o kolejności na mecie. Każda z załóg ma apetyt na zwycięstwo i uzyskanie jak najlepszego czasu. Nie będzie to łatwe zadanie. Utrudni je, wbrew pozorom, pogoda. Jest ona idealna dla kibiców zgromadzonych przy odcinkach specjalnych, ale dla rajdowych załóg to prawdziwe utrapienie. Kierowca i pilot w samochodach nie mają do dyspozycji zbawiennej klimatyzacji. Ubrani w obowiązkowy strój rajdowy są narażeni na działanie bardzo wysokich temperatur, które utrudniają koncentrację podczas szybkiej jazdy. To dla nich dodatkowe wyzwanie, z którym będą musieli się zmierzyć.

Pierwszy odcinek Kolbudy wystartuje o 12.50. Jest to najdłuższa próba w dniu dzisiejszym (13,85 km). Oprócz niej kibice będą mogli podziwiać samochody rajdowe na odcinkach Przywidz (11,25 km) i Skarszewy (8,10 km). Po pierwszej pętli około godziny 14.50 samochody zjadą na serwis w Bąkowie. Druga pętla wystartuje o 15.30. Po ostatniej próbie Skarszewy 2 kierowcy około godziny 18.15 powinni pojawić się w Gdańsku.

piątek 26 maja, 18:00

Wideo ze Startu honorowego!

Zapraszamy do obejrzenia Startu honorowego - ZOBACZ FILM

piątek 26 maja, 18:00

UWAGA - OS Szemud skrócony!

W związku z problemami na zapoznaniu, decyzją Dyrektora Rajdu OS 7/9 Szemud zostaje skrócony o pierwsze 5 KM. Załogi mają możliwość dodatkowego zapoznania się z nowym przebiegiem odcinka, w dniu dzisiejszym w godz. 18.30 - 20.30.

piątek 26 maja, 18:00

14 Rajd Gdańsk Baltic Cup ruszył!

Równo o 17.20 pierwszy zawodnik wjechał na rampę startową umieszczoną w samym centrum historycznej starówki Gdańska! Stąd zawodnicy udają się na Badanie Kontrolne i odstawiają swoje auta do Parku Zamkniętego zlokalizowanego przy Europejskim Centrum Solidarności. Wielkie ściganie zacznie się jutro odcinkiem KOLBUDY. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

poniedziałek 22 maja, 10:00

Przedłużenie terminu zgłoszeń dla zawodników RO

W dziale dokumenty dostępny jest komunikat Dyrektora Rajdu przedłużający termin zgłoszeń do radju RO do 22 maja do godz. 24.00!

czwartek 18 maja, 11:30

Wideo zapowiedź rajdu

Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi rajdu wykonanej przez redakcję RSMP.pl - ZOBACZ FILM

środa 17 maja, 17:30

Opublikowaliśmy Ostateczną listę zgłoszeń

W dziale dokumenty umieściliśmy oficjalną listę zgłoszeń 14RGBC. Zapraszamy do zapoznania się!

środa 17 maja, 11:30

Zapraszamy na oficjalny fanpage na fb.

Pod adresem fb.com/rajdgdansk można na bieżaco śledzić przygotowania do rajdu. Zapraszamy!

wtorek 25 kwietnia, 09:00

Zapraszamy na 14 Rajd Gdańsk Baltic Cup.

Już w maju ponownie najlepsi polscy rajdowcy zawitają na Pomorze podczas 2 Rundy Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2017 oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza.

Organizowany przez Sopockie Stowarzyszenie Sportowe Automobilklub ORSKI 14 Rajd Gdańsk Baltic Cup odbędzie się w dniach 26-28 maja 2017 r. podczas Dni Gdańska. Baza rajdu będzie zorganizowana w Centrum Gdańska przy Europejskim Centrum Solidarności, gdzie atrakcją dla kibiców będzie Miasteczko Rajdowe z Parkiem Serwisowym samochodów rajdowych oraz imprezy towarzyszące.

Ceremonia uroczystej prezentacji załóg oraz startu honorowego rajdu odbędzie się w piątek 26 maja o godz. 17.00 na Targu Węglowym. W sobotę 27 maja nastąpi start do rajdu, po którym zawodnicy dwukrotnie pokonają trasę z trzema Odcinkami Specjalnymi w rejonie Gdańska, Kolbud, Przywidza i Starogardu Gdańskiego. W Owidzu pod Starogardem Gdańskim będzie zorganizowana Strefa Serwisowa i Park Zamknięty z wieloma atrakcjami, podczas którego zawodnicy spotkają się z fanami sportu samochodowego i mieszkańcami Kociewia. W niedzielę 28 maja załogi wyruszą na Odcinki Specjalne zlokalizowane na pięknych terenach Szwajcarii Kaszubskiej w okolicach Kartuz, Przodkowa, Szemudu, Luzina i Wejherowa. W Szemudzie zorganizowana będzie Strefa Serwisowa z atrakcjami dla mieszkańców oraz możliwością spotkania się z czołowymi, polskimi kierowcami rajdowymi, a także Strefa Kibica w nieodległym Przetoczynie dająca możliwość podziwiania zawodników w akcji. Meta, wręczenie pucharów i uroczystość zakończenia rajdu odbędzie się w Centrum Gdańska przy ECS-ie 28 maja o godzinie 15:30.

Zapraszamy wszystkich Państwa do odpowiedzialnego kibicowania i podziwiania czołowych polskich zawodników ścigających się na pięknych drogach Kociewia i Szwajcarii Kaszubskiej.